Kar Çeşmesi İmalatı
Kar Çeşmesi İmalatı
Kar Çeşmesi İmalatı

Kar Çeşmesi İmalatı

Kar çeşmesi, hamam, sauna, buhar odası gibi projeleri için özellikle istenen bir sağlık ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Sauna ve havuz sonrası serinliği, ferahlığı ve doğal  rahatlamayı kar çeşmeleri ile sağlayabilirsiniz.

Kar Çeşmesi Nedir?

Kar çeşmesi, ısınmış olan vücudun karla ovularak cilt ve cilt altındaki kan dolaşımını hızlandırarak cildin sıkışmasına ve daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Cildin soğuk kar ile soğutulması sonucunda vücudun savunma sistemi hareketlenir ve hastalıklara karşı korumayı sağlar. Birçok yarar sağlayan kar çeşmesi, kan dolaşımını hızlandırarak kan basıncının düzenlenmesine de yardımcı olur.

Kar çeşmesi, şok havuzu gibi bir anda şok etkisi yaratan soğutucuları sevmeyenler için yumuşak bir geçişle vücut ısısını soğutmak amaçlı yapılmıştır. Vücut serinletme işlemi kar çeşmesinden alınan karın önce kollara ve bacaklara, daha sonra vücudun geri kalanına dairesel hareketlerle sürülmesiyle devam eder. Sert buz parçaları terli vücuda sürülerek ciltte uyuşma duygusu uyandırır. Bu işlem bağışıklık sistemini geliştirmek açısından önemlidir.